Vnútorná bezpečnosť objasňuje pravidlá zákazu cestovania Donalda Trumpa z Európy do USA

 Vnútorná bezpečnosť objasňuje Donald Trump's Travel Ban Rules From Europe To US

Dnes večer (11. marca), predseda Donald Trump oslovil národ o stave koronavírus v Spojených štátoch.

Prezident počas svojho prejavu prezradil, že na nasledujúcich 30 dní platí zákaz cestovania z Európy do Spojených štátov amerických.

'Inteligentné opatrenia dnes zabránia šíreniu vírusu zajtra,' povedal.Vnútorná bezpečnosť neskôr dodala, že zákaz cestovania sa nevzťahuje na občanov USA ani ich najbližších rodinných príslušníkov.

Pozastavenie cestovania sa vzťahuje na 26 európskych krajín: Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Švajčiarsko.

Zakazuje vstup „všetkým cudzincom, ktorí boli fyzicky prítomní“ v týchto krajinách počas 14 dní pred plánovanou cestou do USA.

Zákaz sa nevzťahuje na Spojené kráľovstvo.

Prezident hovorí, že sa snaží upokojiť trhy, keďže pribúda viac prípadov koronavírusu a ekonomika sa zmenšuje, pričom ho tiež označil za „zahraničný“ vírus a obvinil iné krajiny, že nedokázali zabrániť jeho šíreniu.

„Spájame plnú moc federálnej vlády a súkromného sektora na ochranu amerického ľudu. Toto je najagresívnejšie a najkomplexnejšie úsilie čeliť cudziemu vírusu v modernej histórii.

Pozrite si jeho celý prejav nižšie: