Timothy Hutton vydal vyhlásenie v reakcii na obvinenie zo znásilnenia

 Timothy Hutton vydal vyhlásenie v reakcii na obvinenie zo znásilnenia

Timothy Hutton hovorí v reakcii na obvinenie, že v roku 1983 znásilnil 14-ročné dievča , keď mal niečo cez 20 rokov.

Oscarového herca obvinila z napadnutia žena menom Will Johnston a svoj príbeh porozprávala Buzzfeedu v článku, ktorý vyšiel v pondelok (2. marca).

Timotej popiera, že by niekedy napadol Johnston a hovorí, že za posledných dva a pol roka sa stal terčom viacerých pokusov o vydieranie.„Posledných dva a pol roka som sa stal terčom viacerých pokusov o vydieranie zo strany ženy menom Sera Dale Johnston, aby odo mňa vylákala milióny dolárov. Vyhrážala sa mi, že ak nesplním jej požiadavky, pôjde pred novinárov s falošným obvinením, že som ju pred 37 rokmi v Kanade sexuálne napadol. Nikdy som pani Johnstonovú nenapadol,“ uviedol vo vyhlásení, ktoré bolo poskytnuté JustJared.com .

„Dnes sa BuzzFeed rozhodol zverejniť falošný príbeh pani Johnstonovej. BuzzFeed poznal pravdu, pretože mal k dispozícii zdokumentované dôkazy,“ pokračoval. „V skutočnosti sa tu deje to, že pokusy pani Johnstonovej o vydieranie zlyhali. Potom sa rozhodla splniť svoju hrozbu, že pôjde pred novinárov so svojím falošným príbehom. Keď som sa to dozvedel, išiel som na FBI, podpísal miestoprísažné vyhlásenie a podal trestné oznámenie na pani Johnstonovú za vydieranie. Neprestanem bojovať, aby som odhalil tento príbeh taký, aký je – neúspešný pokus o vydieranie založený na niečom, čo sa nikdy nestalo.“

Kliknite dovnútra a prečítajte si vyhlásenie právnika Timothyho Huttona…

Timotej poradca pre ohováranie Tom Clare zverejnil aj vlastné vyhlásenie.

„Nedošlo tu k žiadnemu stretnutiu a určite k žiadnemu sexuálnemu napadnutiu. Žena uvedená v článku BuzzFeed, Sera Dale Johnston, sa za posledné dva roky pokúsila vymámiť od Tima milióny dolárov. Článok bol publikovaný až po neúspešných pokusoch o vydieranie. BuzzFeed, ktorý čelí vážnym finančným bojom a tlaku, aby prilákal čitateľov, hanebne ignoroval fakty a nechal sa použiť pani Johnstonovou,“ začalo vyhlásenie.

„Buzzfeed poznal pravdu pred zverejnením. Napríklad BuzzFeed vedel, že v júli 2019 Tim podal trestné oznámenie na FBI – dávno predtým, ako pani Johnstonová podala polícii vlastné hlásenie. Okrem toho BuzzFeed bezohľadne ignoroval viaceré čestné vyhlásenia neutrálnych tretích strán, ktoré absolútne ukazujú, že obvinenia pani Johnstonovej sú nepravdivé. Okrem toho BuzzFeed ignoroval jednoznačné dôkazy, že pani Johnstonová klamala o účasti na pokusoch o vydieranie a privieral oči pred kritickými nezrovnalosťami v príbehu pani Johnstonovej,“ dodal.

Clare uzavrel: „Pošleme BuzzFeedu zákonnú požiadavku na stiahnutie. Ak BuzzFeed neoprávnene odmietne stiahnuť článok späť, Tim je pripravený podniknúť všetky potrebné kroky, vrátane podania žaloby za ohováranie, aby očistil svoje meno a pohnal BuzzFeed a pani Johnstonovú na zodpovednosť za ich bezohľadné a samoúčelné úsilie zničiť Timovu povesť a kariéru.“

Práve to bolo oznámené Timotej séria Fox Takmer Rodina bola zrušená po jednej sezóne.