Star Trek sa zapísal do histórie s prvými nebinárnymi a trans hercami!

'Star Trek' Makes History With First Non-Binary & Trans Actors!

Star Trek tvorí históriu rozmanitosti.

Relácia CBS All Access oznámil v stredu (2. septembra), že prví nebinárni a transgender aktéri franšízy, Modrý zo susedstva a Ian Alexander , sa pripojí v 3. sezóne Star Trek: Discovery .

FOTKY: Pozrite si najnovšie fotky Star TrekHerci budú hrať aj nebinárne a transgender postavy.

Blu boli v poslednom ročníku herectva na London Academy of Music and Dramatic Art, keď sa zúčastnili konkurzu na rolu Adiry, nebinárnej rezidentky 32. storočia, ktorá rýchlo nájde U.S.S. Discovery je ich novým domovom a je to postava, ktorá je „vysoko inteligentná so sebadôverou a sebaistotou, ktorá presahuje ich roky“. Stanú sa priateľmi s Dr. Hughom Culberom ( Wilson Cruz ) a Paul Stamets ( Anthony Rapp ), ktorí boli tiež prvým homosexuálnym párom, ktorý bol súčasťou a Star Trek obsadenie.

Ian bude hrať Graya, prvú hlavnú postavu Trill vo franšíze od r Deep Space Nine , hybridný druh, v ktorom sa humanoidný „hostiteľ“ spojí so symbiontom podobným črevu a získa spomienky a osobnosť symbionta plus symbiontove spomienky a skúsenosti svojich predchádzajúcich hostiteľov.

„Symbionti sú spojení s hostiteľmi bez ohľadu na pohlavie, takže hostiteľka v súčasnosti môže mať spomienky na to, že bola v minulosti mužom. A naopak. Bol to skorý pokus Trek stieranie rodových hraníc a skúmanie toho, čo presne tvorí identitu človeka,“ Indiewire správy.

„Gray je empatický, srdečný a dychtivý splniť si svoj celoživotný sen stať sa Trillovým hostiteľom, no bude sa musieť prispôsobiť, keď sa jeho život nečakane zmení,“ hovorí CBS.

Ian je tiež prvým transgender ázijsko-americkým hercom v televízii a je známy ako Buck Vu na Netflixe OA a Lev vo veľmi uznávanej videohre The Last of Us časť II .

Star Trek: Discovery 3. séria debutuje na CBS All Access 15. októbra. V franšíze prichádza aj úplne nová séria!