Russell Wilson rozpráva o rasistických skúsenostiach v roku 2014 po víťazstve v Super Bowle

 Russell Wilson rozpráva o rasistických skúsenostiach v roku 2014 po víťazstve v Super Bowle

Russell Wilson , rozohrávač Seattlu Seahawks, si spomína na rasistický zážitok, ktorý zažil v roku 2014 tesne po tom, čo vyhral Super Bowl.

'Keď premýšľate o myšlienke Na čiernych životoch záleží , záleží na nich,“ Russell povedal ESPN . „Skutočnosť je taká, že ja ako černoch sú ľudia na ulici zabíjaní, ľudia sú zostrelení a uvedomujem si, že to tak nie je u každej inej rasy. Je to tak najmä pre černošskú komunitu. Myslím na svojho nevlastného syna, myslím na svojho dcéra , Rozmýšľam o náš nový chlapček na ceste a je ohromujúce sledovať, ako sa tieto veci dejú priamo pred našimi tvárami, takže mám teraz ťažké srdce.“

„Byť čierny je v Amerike skutočná vec,“ povedal. 'Je to skutočná vec v zmysle histórie a bolesti, dokonca aj mojej vlastnej rodiny.'Potom rozprával tesne po Super Bowle, keď stál v rade na raňajky v reštaurácii v Kalifornii.

Starší beloch mu povedal: 'To nie je pre teba.'

“A ja som povedal: „Hej? Prepáčte?‘ Najprv som si myslel, že žartuje,“ Russell povedal. 'Bol som otočený chrbtom.' Práve som prišiel zo Super Bowlu a zo všetkého ostatného, ​​takže ak so mnou niekto takto hovorí, myslite na [iné] okolnosti a na to, ako sa s vami ľudia rozprávajú. V tom momente som sa naozaj vrátil k tomu, že som mladý a nedávam ruky do vrecka a ten zážitok. Bola to pre mňa ťažká chvíľa. Bol som rád, človeče, toto je naozaj stále skutočné a som na západnom pobreží. Toto je teraz naozaj skutočné.

'To ma naozaj bolelo pri srdci. Ale uprostred toho som chápal – a [to, čo] ​​ma vždy učil môj otec – bolo, aby som sa v tom momente nevzdal, pretože potom sa to stane niečím, s čím je ťažké sa vyrovnať. Tak som povedal: ‚Prepáčte, pane, ale neoceňujem, že so mnou takto hovoríte.‘ Len tak trochu odišiel. Ale v tomto malom pohľade, aj keď sa to na niečo nezmenilo, čo ak áno? To je na tom smutná časť, o čom hovoríme,“ dodal.

Russell manželka Ciara nedávno hovorila o svojom synovi a jeho výchove počas protestov Black Lives Matter .