Princ Harry žiada, aby ho na prvom podujatí v Spojenom kráľovstve od presťahovania do Kanady nazývali len „Harry“.

 Princ Harry žiada, aby bol nazývaný Just'Harry' at First Event in UK Since Moving to Canada

Princ Harry hovorí na summite o trvalo udržateľnom cestovnom ruchu v Edinburskom medzinárodnom konferenčnom centre v stredu (26. februára) v škótskom Edinburghu.

Počas predstavenia na konferencii hostiteľ Ayesha Hazarika povedal delegátom: „Jasne dal najavo, že všetci mu máme len zavolať Harry . Takže dámy a páni, srdečne vás privítajte v Škótsku Harry .“ Toto je pozoruhodné vzhľadom na veľká novinka, ktorá sa objavila cez víkend .

Toto podujatie bolo spojené s jeho projektom trvalo udržateľného cestovného ruchu Travalyst. Poslanie projektu je nasledovné: „Počet ľudí po celom svete na medzinárodných cestách sa od roku 2000 viac ako zdvojnásobil a do roku 2030 sa má opäť zvýšiť o rovnaký počet*. Čím viac ľudí cestuje, tým sa zvyšuje aj vplyv na životné prostredie a miestne komunity – a príležitosti konať dobro pri každej ceste, ktorú podnikneme.“Princ Harry hovoril o vplyvoch cestovania na životné prostredie na podujatí a môžete si pozrieť video z jeho prejavu.

Meghan Markle bol údajne späť doma v Kanade, zatiaľ čo princ Harry absolvoval cestu komerčným lietadlom. Dvojica je čoskoro bude v Spojenom kráľovstve niekoľko dní.