Podrobnosti o havárii vrtuľníka Kobe Bryanta sú sprístupnené verejnosti

 Podrobnosti o Kobe Bryantovi's Helicopter Crash Made Available to Public

Národná rada pre bezpečnosť dopravy odhalila, že helikoptéra nesie Kobe Bryant , jeho 13-ročná dcéra Gianna a sedem ďalších sa vrhlo rýchlosťou „2 000 stôp za minútu“ pred nárazom do hory v Calabasas v Kalifornii.

'Vieme, že to bola nárazová havária s vysokou energiou a helikoptéra bola na klesajúcom ľavom brehu,' uviedol predstaviteľ na tlačovej konferencii v utorok (28. januára).

Tiež sme sa dozvedeli, že helikoptéra nebola vybavená systémom informovania o teréne a varovania (TAWS). Veria, že by to pilotovi pomohlo, pretože by ho to upozornilo na terén okolo neho.NTSB skutočne požiadala, aby Federálny úrad pre letectvo (FAA) vyžadoval TAWS na všetkých vrtuľníkoch po smrteľnej havárii v roku 2004 v Galvestone v Texase. Vrtuľník tiež nebol vybavený záznamníkmi hlasu v kabíne (CVR) a záznamníkmi letových údajov (FDR), čo NTSB požadovalo, aby FAA vyžadoval.

Okrem toho tlačová správa odhalila, že telá obetí boli nájdené z miesta havárie.

„V nedeľu popoludní personál oddelenia pre špeciálne operácie (SORT) vytiahol tri telá z vraku helikoptér nachádzajúcich sa v bloku 4200 Las Virgenes Road v Calabasas,“ uvádza sa v tlačovej správe (prostredníctvom Ľudia ). „Na druhý deň pokračovalo pátranie po ďalších šiestich pasažieroch helikoptéry. Čoskoro potom boli ich telá nájdené, odstránené z miesta havárie a prevezené do Forenzného vedeckého centra ministerstva.

Vyšetrovatelia pracujú na identifikácii obetí pomocou „použitia odtlačkov prstov“ a identifikovali Kobe Bryant , 41, John Altobelli , 56, Sarah Chesterová , 46, a pilot Ara Zobayan , 50. Ostatných sa stále identifikuje.

Naše ďalšie myšlienky sú s rodinami obetí tejto tragédie.