Oscary 2021 odložené o dva mesiace

 Oscary 2021 odložené o dva mesiace

The Oscary 2021 boli oficiálne odložené uprostred koronavírus pandemický.

Relácia, ktorá sa mala pôvodne vysielať 28. februára 2021, bola posunutá na 25. apríla 2021. Predĺžila sa aj kvalifikácia na Oscara. Začalo sa 1. januára 2020 a malo vypršať na Silvestra. Teraz však budú filmy oprávnené až do 28. februára 2021.

„Už viac ako storočie zohrávajú filmy dôležitú úlohu pri utešovaní, inšpirovaní a zábave v najtemnejších časoch. Tento rok určite majú. Našou nádejou pri predĺžení obdobia oprávnenosti a dátumu udeľovania cien je poskytnúť filmárom flexibilitu, ktorú potrebujú na dokončenie a uvedenie svojich filmov bez toho, aby boli penalizovaní za niečo, čo nikto nemôže ovplyvniť,“ povedal prezident akadémie. David Rubin a generálny riaditeľ Dawn Hudsonová uvedené vo vyhlásení (cez Rozmanitosť ). 'Nadchádzajúce odovzdávanie Oscarov a otvorenie nášho nového múzea bude historickým momentom, ktorý zhromaždí filmových fanúšikov z celého sveta, aby sa spojili prostredníctvom kina.'Posunie sa aj galavečer Governors Awards, ktorý sa zvyčajne koná na jeseň.

COVID-19 spôsobil veľa neistoty, pokiaľ ide o hlavné udalosti. V ďalších oceneniach ukazujú novinky, ďalšia show je stále vo vzduchu túto jeseň .