Oprah Winfrey hovorí o smrti Georgea Floyda

 Oprah Winfrey hovorí o smrti Georgea Floyda

Oprah Winfrey hovorí.

Tento 66-ročný mediálny magnát sa v piatok (29.5.) otvoril v príspevku na Instagrame po smrti George Floyd , uprostred Na čiernych životoch záleží protesty po celej krajine reakcia na policajnú brutalitu a systémový rasizmus.

FOTKY: Pozrite si najnovšie fotky Oprah Winfrey„Snažil som sa spracovať to, čo možno v tejto chvíli povedať alebo počuť. Nedokázal som dostať z hlavy obraz kolena na jeho krku. Je tam každé ráno, keď vstávam a keď prechádzam bežnými povinnosťami dňa. Pri nalievaní kávy, šnurovaní topánok a dýchaní si pomyslím: Toto nemôže urobiť,“ napísala.

„A teraz video z iného uhla, ako ho dvaja ďalší policajti prichytávajú. Moje srdce klesá ešte hlbšie. Jeho rodina a priatelia hovoria, že bol jemný obr. Jeho smrť nám teraz ukázala, že mal obrovskú dušu. Ak je veľkosť duše určená sférou jej vplyvu, George Floyd je mocná duša. #GeorgeFloyd: Hovoríme vaše meno. Tentokrát ale nedovolíme, aby vaše meno bolo len hashtagom. Tvojho ducha pozdvihujú výkriky nás všetkých, ktorí v tvojom mene voláme po spravodlivosti!“

Zistite, ktorá popová hviezda tiež prehovorila a odsúdila prezidenta za jeho správanie...