Kurt Thomas Dead - majster sveta v gymnastike zomrel vo veku 64 rokov

 Kurt Thomas Dead - majster sveta v gymnastike zomrel vo veku 64 rokov

Kurt Thomas žiaľ zomrel.

Gymnasta, ktorý sa zapísal do histórie ako prvý americký gymnasta, ktorý získal zlatú medailu na svetovom šampionáte, zomrel v piatok (5. júna) vo veku 64 rokov, potvrdila jeho rodina. Medzinárodný časopis o gymnastike .

Predtým utrpel trhlinu bazilárnej tepny v mozgovom kmeni, čo mu koncom mája spôsobilo ťažkú ​​mozgovú príhodu.'Včera som stratil svoj vesmír, môjho najlepšieho priateľa a moju spriaznenú dušu po dvadsaťštyri rokov.' Kurt žil svoj život do krajnosti a navždy mi bude cťou byť jeho manželkou,“ manželka Beckie Thomasová povedal publikácii.

Okrem toho, že v roku 1978 vyhral prvú zlatú medailu na majstrovstvách sveta v programe mužskej gymnastiky v USA a v nasledujúcom roku získal ďalšie medaily, pracoval aj ako televízny analytik pre ABC Sports a hral v roku 1985. Gymkata .

V roku 2003 bol uvedený do Medzinárodnej gymnastickej siene slávy.

Ostala po ňom manželka Beckie , s ktorou sa oženil v roku 1996, a ich deti Kassidy a Hunter , a jeho syna z predchádzajúceho manželstva, speváka Kurt Travis . Naše myšlienky sú v tejto ťažkej chvíli s jeho blízkymi.

Tieto hviezdy sme bohužiaľ stratili aj v roku 2020…