Jamie Foxx sa pripája k protestom v Minneapolise a žiada spravodlivosť pre Georga Floyda

 Jamie Foxx sa pripája k protestom v Minneapolise a žiada spravodlivosť pre Georga Floyda

Jamie Foxx je v súčasnosti v Minneapolise, aby sa pripojil k zástancom sociálnej spravodlivosti Na čiernych životoch záleží protesty po smrti George Floyd .

52-ročný oscarový herec sa pridal k bývalému hráčovi NBA Stephen Jackson na tlačovej konferencii v piatok (29. mája) na radnici v Minneapolise.

Jackson bol priateľom Floyd , ktorý bol zabitý začiatkom tohto týždňa pri zatýkaní policajtmi.„Som tu, pretože sa nesnažia ponížiť charakter George Floyd , moje ‚dvojča‘,“ povedal Jackson počas tlačovej konferencie. „Veľakrát, keď polícia robí veci, o ktorých vie, že sú nesprávne, najprv sa to pokúsi zakryť a priblížiť vaše pozadie, aby sa zdalo, že to, čo urobili, stálo za to. Kedy sa oplatilo vraždiť? Ale ak je to černoch, je to schválené. Nevieš mi povedať, kedy mal ten muž koleno na krku môjho brata a bral mu život s rukou vo vrecku, že ten úškrn na jeho tvári nehovoril, že som chránený.'

Jamie vystúpil na tlačovej konferencii, aby prejavil podporu a vyjadril sa pre médiá.

„Nebojíme sa postaviť. Nebojíme sa okamihu. A myslím si, že to, čo ste videli v televízii, sledovať tohto muža, ako prosí o svoj život... ako sedím so svojimi dvoma dcérami, synovcami, ktorí práve prišli z obchodu s potravinami, čo to robí, všetko príliš komplikuje, ako sa to snaží povedať černoch. ako jeho syn alebo jeho dcéra fungovať v živote,“ Jamie povedal. 'Zdá sa, že aj veci, ktoré sme ich naučili, nefungujú.'

„Jediné, čo som dnes chcel urobiť, bolo dať ti vedieť, že nie som celebrita. Som z Texasu. Toto sú moji bratia. To znamená všetko, pretože na konci dňa, keď vás uvidíme v prvej línii, chceme vám dať vedieť, že máte podporu,“ dodal.

Počas tlačovej konferencie to bolo oznámené policajt, ​​ktorý kľakol ďalej Floyd krk bol obvinený s vraždou.