Grammy 2020 – úplný zoznam víťazov odhalený!

  Grammy 2020 – úplný zoznam víťazov odhalený!

The Grammy 2020 videlo toľko talentovaných interpretov preberať ceny v nedeľu večer (26. januára) v Staples Center v Los Angeles.

Počas skutočnej ceremónie bolo vyhlásených len niekoľko ocenení, vrátane „veľkej štvorky“ vo všeobecnom poli: Album roka, Nahrávka roka, Pieseň roka a Najlepší nový interpret. Tento rok bolo v každej z týchto kategórií nominovaných osem.

Lizzo bol tento rok najviac nominovaným umelcom s celkovo ôsmimi nomináciami vrátane štyroch v hlavných kategóriách nahrávka roka („Truth Hurts“), Album roka ( Pretože ťa milujem ), Pieseň roka (“Truth Hurts”) a Najlepší nový interpret.



Kliknutím dovnútra zobrazíte úplný zoznam nominácií a víťazov na Grammy 2020…

Nahrávka roka
'Ahoj, ma,' Bon Iver
'Zlý chlap,' Billie Eilish – VÍŤAZ
'7 prsteňov,' Ariana Grande
'Tvrdé miesto,' H.E.R.
'Hovor,' Khalid
'Old Town Road,' Lil Nas X predstavovať Billy Ray Cyrus
'Pravda bolí,' Lizzo
'Slnečnica,' Post Malone a Swae Lee

Album roka
Ja, ja, Bon Iver
Norman F-ing Rockwell!, Lana Del Rey
Keď všetci zaspíme, kam ideme?, Billie Eilish - VÍŤAZ
Ďakujem U, Next, Ariana Grande
Poznal som ju, H.E.R.
7, Lil Nas X
Pretože ťa milujem (Deluxe), Lizzo
Otec nevesty, Upírsky víkend

Pieseň roka
'Vždy si nás zapamätaj takto,' Natalie Hemby, Lady Gaga, Hillary Lindsey & Lori McKenna, skladateľky (Lady Gaga)
'Bad Guy,' Billie Eilish O'Connell & Finneas O'Connell, skladatelia (Billie Eilish) - VÍŤAZ
“Bring My Flowers Now,” Brandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, skladatelia (Tanya Tucker)
'Tvrdé miesto,' Ruby Amanfu, Sam Ashworth, D. Arcelious Harris, H.E.R. & Rodney Jerkins, skladatelia (H.E.R.)
'Lover,' Taylor Swift, skladateľ (Taylor Swift)
'Norman F-ing Rockwell,' Jack Antonoff & Lana Del Rey, skladatelia (Lana Del Rey)
'Niekto, koho si miloval,' Tom Barnes, Lewis Capaldi, Pete Kelleher, Benjamin Kohn & Sam Roman, skladatelia (Lewis Capaldi)
'Pravda bolí,' Steven Cheung, Eric Frederic, Melissa Jefferson & Jesse Saint John, skladatelia (Lizzo)

Najlepší nový umelec
Čierne pumy
Billie Eilish – VÍŤAZ
Lil Nas X
Lizzo
Maggie Rogersová
Rosalia
Tank a Bangas
na ceste

Najlepší popový sólový výkon
'Duch,' Beyoncé
'Zlý chlap,' Billie Eilish
'7 prsteňov,' Ariana Grande
'Pravda bolí,' Lizzo - VÍŤAZ
'Musíte sa upokojiť,' Taylor Swift

Najlepšie popové duo/skupinové vystúpenie
'Priateľ,' Ariana Grande a spoločenský dom
'Sakra,' Jonas Brothers
'Old Town Road,' Lil Nas X predstavovať Billy Ray Cyrus – VÍŤAZ
'Slnečnica,' Post Malone a Swae Lee
'Senorita,' Shawn Mendes a Camila Cabello

Najlepší tradičný popový vokálny album
Áno, Andrea Bocelli
Láska (Deluxe Edition), Michael Bublé
Pozrite sa teraz, Elvis Costello & The Imposters - VÍŤAZ
Legendárne Vianoce, John Legend
Steny, Barbra Streisand

Najlepší popový vokálny album
Leví kráľ: Dar, Beyoncé
Keď všetci zaspíme, kam ideme?, Billie Eilish – VÍŤAZ
Ďakujem U, Next, Ariana Grande
No. 6 Collaborations Project, Ed Sheeran
Milenka, Taylor Swift

Najlepšia tanečná nahrávka
'Prepojené,' Bonobo
'Musím pokračovať,' The Chemical Brothers - VÍŤAZ
'Piece of Your Heart,' Meduza s Goodboys
'Pod vodou,' Rufus Du Sol
„Midnight, Hour,“ Skrillex & Boys Noize s Ty Dolla $ign Boys Noize a Skrillex

Najlepší tanečný/elektronický album
LP5, Prístroje
Žiadna geografia, The Chemical Brothers - VÍŤAZ
Ahoj This Is Flume (Mixtape), Flume
Útecha, Rufus Du Sol
Počasie, Tycho

Najlepší súčasný inštrumentálny album
Ancestral Recall, Christian Scott a Tunde Adjuah
Star People Nation, Theo Croker
Beat Music! Beat Music! Beat Music!, Mark Guiliana
Povýšiť, šalát
Mettavolution, Rodrigo a Gabriela - VÍŤAZ

Najlepší rockový výkon
'Pekný odpad,' Bones UK
'Táto krajina,' Gary Clark Jr. - VÍŤAZ
'História sa opakuje,' Brittany Howard
'Žena,' Karen O & Danger Mouse
'Škoda,' Rival Sons

Najlepší metalový výkon
'Astorlus – Veľká chobotnica,' Candlemass s Tonym Iommim
'Humanicída,' Anjel smrti
'Pokloň sa,' prevládam
'Uvoľnené,' Killswitch Engage
Nástroj „7empest“. - VÍŤAZ

Najlepšia rocková pieseň
'Fear Inoculum,' Danny Carey, Justin Chancellor, Adam Jones a Maynard James Keenan, skladatelia (Tool)
„Vyskúšaj si to,“ George Daniel, Adam Hann, Matthew Healy & Ross MacDonald, skladatelia (1975)
'Harmony Hall,' Ezra Koenig, skladateľ (Vampire Weekend)
'História sa opakuje,' Brittany Howard, skladateľka (Brittany Howard)
'This Land,' Gary Clark Jr., skladateľ (Gary Clark Jr.) - VÍŤAZ

Najlepší rockový album
Amo, Bring Me The Horizon
Sociálne podnety, Cage The Elephant - VÍŤAZ
Na konci, Brusnice
Trauma, prevažujem
Feral Roots, Rival Sons

Najlepší album alternatívnej hudby
U.F.O.F., Veľký zlodej
Prevezmite formu, James Blake
Ja, ja, Bon Iver
Otec nevesty, Upírsky víkend – VÍŤAZ
Anima, Thom Yorke

Najlepší R&B výkon
'Love Again,' Daniel Caesar & Brandy
Mohol byť,“ H.E.R. Vrátane Brysona Tillera
„Presne ako sa cítim,“ Lizzo s Gucci Mane
'Roll Some Mo,' Lucky Daye
'Poď domov,' Anderson .Paak s André 3000 - VÍŤAZ

Najlepšie tradičné R&B vystúpenie
'Dnešný čas,' BJ The Chicago Kid
'Stála láska,' India.Arie
'Jerome,' Lizzo - VÍŤAZ
'Skutočné hry,' Lucky Daye
“Postavené pre lásku,” PJ Morton s Jazmine Sullivan

Najlepšia R&B pieseň
„Mohol byť“, Dernst Emile II., David „Swagg R’Celious“ Harris, H.E.R. & Hue „Soundzfire“ Strother, skladatelia (H.E.R. vrátane Brysona Tillera)
'Pozri sa na mňa teraz,' Emily King a Jeremy Most, skladatelia (Emily King)
„No Guidance,“ Chris Brown, Tyler James Bryant, Nija Charles, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Michee Patrick Lebrun, Joshua Lewis, Noah Shebib & Teddy Walton, skladatelia (Chris Brown Featuring Drake)
'Roll Some Mo,' David Brown, Dernst Emile II a Peter Lee Johnson, skladatelia (Lucky Daye)
'Sayso,' PJ Morton, skladateľ (PJ Morton Featuring JoJo) - VÍŤAZ

Najlepší urban súčasný album
Apollo XXI, Steve Lacy
Pretože ťa milujem (Deluxe), Lizzo - VÍŤAZ
Preťaženie, Georgia Anne Muldrow
Saturn, Nao
Byť človekom na verejnosti, Jessie Reyez

Najlepší R&B album
1123, BJ The Chicago Kid
Vymaľované, Lucky Daye
Ella Mai, Ella Mai
Paul, PJ Morton
Ventura, Anderson .Paak - VÍŤAZ

Najlepší rapový výkon
'Prostredné dieťa,' J. Cole
'Suge,' DaBaby
„Down Bad,“ Dreamville Vrátane J.I.D., Basa, J. Colea, EARTHGANG & Young Nudy
„Racks in the Middle,“ Nipsey Hussle s Roddym Ricchom a Hit-Boyom - VÍŤAZ
Offset „Clout“ s Cardi B

Najlepší rap/spievaný výkon
„Vyššie,“ DJ Khaled s Nipsey Hussle a John Legend - VÍŤAZ
'Drip Too Hard,' Lil Baby & Gunna
'Panini,' Lil Nas X
'Ballin,' Mustard s Roddym Ricchom
'The London,' Young Thug s J. Coleom a Travisom Scottom

Najlepšia rapová pieseň
„Bad Idea“, kancelár Bennett, Cordae Dunston, Uforo Ebong & Daniel Hackett, skladatelia (YBN Cordae Featuring Chance The Rapper)
'Gold Roses', Noel Cadastre, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Khristopher Riddick-Tynes, William Leonard Roberts II, Joshua Quinton Scruggs, Leon Thomas III & Ozan Yildirim, skladatelia (Rick Ross Featuring Drake)
„Veľa“, Jermaine Cole, Dacoury Natche, 21 Savage & Anthony White, skladatelia (21 Savage Featuring J. Cole) - VÍŤAZ
'Racks in the Middle,' Ermias Asghedom, Dustin James Corbett, Greg Allen Davis, Chauncey Hollis, Jr. & Rodrick Moore, skladatelia (Nipsey Hussle Featuring Roddy Ricch & Hit-Boy)
„Suge“, DaBaby, Jetsonmade & Pooh Beatz, skladatelia (DaBaby)

Najlepší rapový album
Pomsta Dreamers III, Dreamville
Majstrovstvá, Meek Mill
Som > Bol som, 21 Divoký
Igor, Tyler, Stvoriteľ - VÍŤAZ
Stratený chlapec, YBN Cordae

Najlepší country sólový výkon
'All Your'n,' Tyler Childers
'Dievča nikam nejde,' Ashley McBryde
'Ride Me Back Home,' Willie Nelson - VÍŤAZ
'Božia krajina,' Blake Shelton
'Prines moje kvety teraz,' Tanya Tucker

Najlepší country duo/skupinový výkon
„Zbrusu nový muž“, Brooks & Dunn s Lukom Combsom
'Nepamätám si ma (pred tebou),' bratia Osborne
'Nehovorí,' Dan + Shay – VÍŤAZ
'Dcéry,' Little Big Town
'Bežné,' Maren Morris s Brandi Carlile

Najlepšia country pieseň
“Bring My Flowers Now,” Brandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, skladatelia (Tanya Tucker) - VÍŤAZ
'Girl Goin’ Nowhere,' Jeremy Bussey a Ashley McBryde, skladatelia (Ashley McBryde)
'Všetko vychádza v pračke,' Miranda Lambert, Hillary Lindsey, Lori McKenna & Liz Rose, skladateľky (Miranda Lambert)
'Some of It,' Eric Church, Clint Daniels, Jeff Hyde & Bobby Pinson, skladatelia (Eric Church)
“Speechless,” Shay Mooney, Jordan Reynolds, Dan Smyers & Laura Veltz, skladatelia (Dan + Shay)

Najlepší country album
Zúfalý muž, Eric Church
Silnejšia ako pravda, Reba McEntire
Medzištátne evanjelium, Pistol Annies
Center Point Road, Thomas Rhett
Kým žijem, Tanya Tucker - VÍŤAZ

Najlepší album New Age
Rozprávkové sny, David Arkenstone
Pocta láskavosti, David Darling
Krídla, Peter Kater - VÍŤAZ
Verve, Sebastian Plano
Deva, Deva Premal

Najlepšie improvizované jazzové sólo
'Inde,' Melissa Aldana, sólistka
'Sám,' Randy Brecker, sólista - VÍŤAZ
'Tomorrow Is the Question,' Julian Lage, sólista
'The Windup,' Branford Marsalis, sólista
'Prehliadka mesta,' Christian McBride, sólista

Najlepší jazzový vokálny album
Smädný duch, Sara Gazarek
Láska a oslobodenie, Jazzmeia Horn
Sami spolu, Catherine Russell
12 malých kúziel, Esperanza Spalding - VÍŤAZ
Scenár, The Tierney Sutton Band

Najlepší jazzový inštrumentálny album
V Kľúči vesmíru, Joey DeFrancesco
Tajomstvo medzi tieňom a dušou, Branford Marsalis Quartet
Nová čeľusť Christiana McBridea, Christian McBride
Hľadá sa Gabriel, Brad Mehldau - VÍŤAZ
Come What May, Joshua Redman Quartet

Najlepší album veľkého jazzového súboru
Triple Helix, Anat Cohen Tentet
Tanec nikde, Miho Hazama
Hiding Out, Mike Holober & The Gotham Jazz Orchestra
Omni-American Book Club, Big Band Briana Lyncha - VÍŤAZ
One Day Wonder, Terraza Big Band

Najlepší latinsko-džezový album
Antidote, Chick Corea & The Spanish Heart Band - VÍŤAZ
Luck!: Hudba od Johna Finburyho, Thalmy de Freitas s Vitorom Gonçalvesom, Johnom Patituccim, Chicom Pinheirom, Rogeriom Boccatom a Dudukom Da Fonsecom
Una Noche Con Ruben Blades, Jazz At Lincoln Center Orchestra s Wyntonom Marsalisom a Rubénom Bladesom
Carib, David Sanchez
Sonero: Hudba Ismaela Riveru, Miguel Zenón

Najlepší gospelový výkon/pieseň
'Teória lásky,' Kirk Franklin; Kirk Franklin, skladateľ - VÍŤAZ
“Talkin’ Bout Jesus,” Gloria Gaynor s Yolandou Adams; Bryan Fowler, Gloria Gaynor & Chris Stevens, skladatelia
„Vidieť svetlo,“ Travis Greene s Jekalyn Carr
'Povedz meno,' Koryn Hawthorne s Natalie Grant
'Toto je film (naživo)', Tasha Cobbs Leonard; Tony Brown, Brandon Lake, Tasha Cobbs Leonard & Nate Moore, skladatelia

Najlepší súčasný kresťanský hudobný výkon/pieseň
„Len Ježiš“, hádzanie korún; Mark Hall, Bernie Herms a Matthew West, skladatelia
„God Only Knows“ pre King & Country & Dolly Parton; Josh Kerr, Jordan Reynolds, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, skladatelia - VÍŤAZ
'Ešte som to nevidel,' Danny Gokey; Danny Gokey, Ethan Hulse a Colby Wedgeworth, skladatelia
„Boh s tebou neskončil (jediná verzia),“ Tauren Wells
'Príbeh záchrany,' Zach Williams; Ethan Hulse, Andrew Ripp, Jonathan Smith & Zach Williams, skladatelia

Najlepší gospelový album
Nech žije láska, Kirk Franklin - VÍŤAZ
Goshen, Donald Lawrence predstavuje Tri-City Singers
Tunel Vision, Gene Moore
Usaďte sa tu, William Murphy
Niečo sa deje! Vianočný album, CeCe Winans

Najlepší súčasný kresťanský hudobný album
I Know a Ghost, Crowder
Spáľte lode pre KRÁĽA A KRAJINU - VÍŤAZ
Ešte som to nevidel, Danny Gokey
The Elements, TobyMac
Svätý rev, Chris Tomlin

Najlepší album Roots Gospel
Deeper Roots: Where the Bluegrass Grows, Steven Curtis Chapman
Svedectvo, Gloria Gaynor - VÍŤAZ
Hlbšie oceány, Joseph Habedank
Jeho meno je Ježiš, Tim Menzies
Gonna Sing, Gonna Shout (rôzni umelci), Jerry Salley, producent

Najlepší latinsko-popový album
Život, Luis Fonsi
11:11, Maluma
Montaner, Ricardo Montaner
#ELDISCO, Alejandro Sanz - VÍŤAZ
Fantázia, Sebastian Yatra

Najlepší album Latin Rock, Urban alebo Alternative
X 100Pre, Bad Bunny
Oasis, J Balvin & Bad Bunny
Nezničiteľný kvet Toloache
Almadura, s
The Evil Want, Rosalia - VÍŤAZ

Najlepší regionálny mexický album (vrátane Tejano)
Chôdza, Joss Favela
Vnímanie, nedotknuteľné
Kúsok po kúsku, Severná energia
20. výročie, Mariachi Divas De Cindy Shea
Od Yesterday Forever, Mariachi Los Camperos - VÍŤAZ

Najlepší tropický latinský album
Opus, Marc Anthony - VÍŤAZ
Time To Time, Luis Enrique + C4 Trio
Candela, Vicente Garcia
Doslova Juan Luis Guerra 4.40
Cesta kubánskou hudbou, Aymée Nuviola

Najlepší výkon American Roots
'Svätá úprimnosť,' Sara Bareilles - VÍŤAZ
„Otec Mountain“, Calexico And Iron & Wine
„Som na ceste,“ Rhiannon Giddens s Francescom Turrisim
'Zavolaj moje meno,' som s ňou
'Pozri sa z diaľky,' Yola

Najlepšia pieseň American Roots
'Black Myself,' Amythyst Kiah, skladateľ (Our Native Daughters)
'Call My Name,' Sarah Jarosz, Aoife O'Donovan & Sara Watkins, skladateľky (I'm With Her) - VÍŤAZ
„Crossing to Jerusalem,“ Rosanne Cash a John Leventhal, skladatelia (Rosanne Cash)
'Faraway Look,' Dan Auerbach, Yola Carter & Pat McLaughlin, skladatelia (Yola)
„Už viac nechcem jazdiť po koľajniciach,“ Vince Gill, skladateľ (Vince Gill)

Najlepší americký album
Years to Burn, Calexico And Iron & Wine
Kto si teraz, Madison Cunningham
Oklahoma, Keb 'Mo - VÍŤAZ
Tales of America, J.S. Ondara
Prechádzka ohňom, Yola

Najlepší bluegrassový album
Vysoký huslista, Michael Cleveland - VÍŤAZ
Žije v Prahe, Česká republika, Doyle Lawson & Quicksilver
Toil, Tears & Trouble, The Po’ Ramblin’ Boys
Kráľovská cestovateľka, Missy Raines
Ak nemôžete vydržať teplo, Frank Solivan a špinavá kuchyňa

Najlepší tradičný bluesový album
Kingfish, Christone „Kingfish“ Ingram
Vysoký, tmavý a pekný, Delbert McClinton a samorast - VÍŤAZ
Sediaci na vrchole blues, Bobby Rush
Baby, prosím, vráťte sa domov, Jimmie Vaughan
Veľkolepá trieda, Jontavious Willis

Najlepší súčasný bluesový album
Táto krajina, Gary Clark Jr. - VÍŤAZ
Venom & Faith, Larkin Poe
Brighter Days, Robert Randolph a The Family Band
Niekto ma zachráň, Sugaray Rayford
Pokračuj, Southern Avenue

Najlepší ľudový album
Moja zatiaľ najlepšia práca, Andrew Bird
Preusporiadaj moje srdce, Che Apalache
Patty Griffin, Patty Griffin - VÍŤAZ
Večerné stroje, Gregory Alan Isakov
Predná veranda, Joy Williams

Najlepší regionálny hudobný album Roots
Kalawai’Anui, Amy Hānaiali’i
When It's Cold – Cree Round Dance Songs, Northern Cree
Good Time, Ranky Tanky - VÍŤAZ
Nahraté v roku 2019 na New Orleans Jazz & Heritage Festival, Rebirth Brass Band
Hawaiian Lullaby, (rôzni umelci), Imua Garza & Kimié Miner, producenti

Najlepší reggae album
Rapture, Koffee - VÍŤAZ
Aký som, Julian Marley
Posledná bitka: Sly & Robbie vs. Roots Radics, Sly & Robbie & Roots Radics
Manipulácia s hmotou, Steel Pulse
Viac práce, tretí svet

Najlepší svetový hudobný album
Noc, zlatý deň
What Heat, Bokanté & Metropole Orkest Dirigoval Jules Buckley
Africký obr, Burna Boy
Ženy z Haiti, Nathalie Joachim so spektrálnym kvartetom
Celia, Angelique Kidjo - VÍŤAZ

Najlepší detský hudobný album
Nestarnúce piesne pre detský archetyp, Jon Samson - VÍŤAZ
Flying High!, Caspar Babypants
Milujem daždivé dni, Daniel Tashian
The Love, Alphabet Rockers
Winterland, bratia Okee Dokeeovci

Najlepší album hovoreného slova
Beastie Boys Book, (rôzni umelci) Michael Diamond, Adam Horovitz, Scott Sherratt & Dan Zitt, producenti
Staňte sa, Michelle Obamová - VÍŤAZ
I.V. Catatonia: 20 rokov ako dvojnásobný prežil rakovinu, Eric Alexandrakis
Pán Know-It-All, John Waters
Sekou Andrews a teória strún, Sekou Andrews a teória strún

Najlepší komediálny album
Kvalitný čas, Jim Gaffigan
Relatable, Ellen DeGeneres
Práve teraz, Aziz Ansari
Syn Patricie, Trevor Noah
Tyčinky a kamene, Dave Chappelle – VÍŤAZ

Najlepší album hudobného divadla
Nie som príliš hrdý: Život a časy pokušení
Hadestown - VÍŤAZ
Moulin Rouge! The Musical
Hudba Harryho Pottera a prekliateho dieťaťa – v štyroch súčasných suitách
Oklahoma!

Najlepší kompilačný soundtrack pre vizuálne médiá
Leví kráľ: Piesne
Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood
Raketový muž
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Zrodila sa hviezda – VÍŤAZ

Najlepší soundtrack pre vizuálne médiá
Avengers: Endgame
Černobyľ - VÍŤAZ
Game of Thrones: Sezóna 8
Leví kráľ
Mary Poppins sa vracia

Najlepšia pieseň napísaná pre vizuálne médiá
'Balada o osamelom kovbojovi', z: Toy Story 4
'Dievča vo filmoch,' od: Dumplin
„Už nikdy nebudem milovať“ (filmová verzia), z: Zrodila sa hviezda - VÍŤAZ
'Sprit', Od: Leví kráľ
'Vzdychnutie' Od: Suspiria

Najlepšia inštrumentálna skladba
'Začať znova,' Fred Hersch, skladateľ (Fred Hersch & The WDR Big Band pod vedením Vincea Mendozu)
„Crucible for Crisis,“ Brian Lynch, skladateľ (Brian Lynch Big Band)
„Láska, krásna sila,“ Vince Mendoza, skladateľ (Vince Mendoza, Terell Stafford, Dick Oatts & Temple University Studio Orchestra)
„Star Wars: Galaxy’s Edge Symphonic Suite,“ John Williams, skladateľ (John Williams) - VÍŤAZ
'Walkin' Funny,' Christian McBride, skladateľ (Christian McBride)

Najlepší aranžmán, inštrumentálka alebo Cappella
'Blue Skies,' Kris Bowers, aranžér (Kris Bowers)
'Hedvigina téma,' John Williams, aranžér (Anne-Sophie Mutter & John Williams)
“La novéna,” Emilio Solla, aranžér (Emilio Solla Tango Jazz Orchestra)
'Láska, krásna sila,' Vince Mendoza, aranžér (Vince Mendoza, Terell Stafford, Dick Oatts & Temple University Studio Orchestra)
'Moon River,' Jacob Collier, aranžér (Jacob Collier) - VÍŤAZ

Najlepší aranžmán, nástroje a spev
“Celú noc,” Jacob Collier, aranžér (Jacob Collier Featuring Jules Buckley, Take 6 & Metropole Orkest) - VÍŤAZ
'Jolene,' Geoff Keezer, aranžér (Sara Gazarek)
„Vezmi si ma trochu,“ Cyrille Aimée & Diego Figueiredo, aranžéri (Cyrille Aimée)
'Over the Rainbow,' Vince Mendoza, aranžér (Trisha Yearwood)
'12 malých kúziel (hrudná chrbtica),' Esperanza Spalding, aranžérka (Esperanza Spalding)

Najlepší nahrávací balík
Anonymný a odolný
Chris Cornell - VÍŤAZ
Drž toho tigra
ja, ja
Intelektuálny

Najlepšie balenie v krabici alebo špeciálna limitovaná edícia
Duša
Zlato v dobe mosadze
1963: Nové smery
Rozhlasové nahrávky 1939–1945
Woodstock: Back to the Garden – Archív definitívneho 50. výročia - VÍŤAZ

Najlepšie poznámky k albumu
The Complete Cuban Jam Session, Judy Cantor-Navas, autorka poznámok k albumu (Various Artists)
Evanjelium podľa Malaca, Robert Marovich, autor poznámok k albumu (Various Artists)
Pedal Steel + Four Corners, Brendan Greaves, autor poznámok k albumu (Terry Allen And The Panhandle Mystery Band)
Pete Seeger: The Smithsonia Folkways Collection, Jeff Place, autor poznámok k albumu (Pete Seeger)
Stax ’68: A Memphis Story, Steve Greenberg, autor poznámok k albumu (Various Artists) - VÍŤAZ

Najlepší historický album
Dievča z Chicaksaw County - The Complete Capitol Masters, Andrew Batt & Kris Maher, producenti kompilácií; Simon Gibson, masteringový inžinier (Bobbie Gentry)
Veľký návrat: Horowitz v Carnegie Hall, Robert Russ, producent kompilácie; Andreas K. Meyer & Jennifer Nulsen, masteringoví inžinieri (Vladimir Horowitz)
Kankyo Ongaku: Japanese Ambient, Environmental & New AGe MMusic 1980-1990, Spencer Doran, Yosuke Kitazawa, Douglas Macgowan & Matt Sullivan, producenti kompilácií; John Baldwin, masteringový inžinier (rôzni umelci)
Pete Seeger: The Smithsonian Folkways Collection, Jeff Place & Robert Santelli, producenti kompilácií; Pete Reiniger, masteringový inžinier (Pete Seeger) - VÍŤAZ
Woodstock: Back to the Garden – The Definitive 50th Anniversary Archive, Brian Kehew, Steve Woolard & Andy Zax, producenti kompilácií; Dave Schultz, masteringový inžinier, Brian Kehew, reštaurátorský inžinier (rôzni umelci)

Najlepší konštruovaný album, neklasický
All These Things, Tchad Blake, Adam Greenspan & Rodney Shearer, inžinieri; Bernie Grundman, masteringový inžinier (Thomas Dybdahl)
Ella Mai, Chris „Shaggy“ Ascher, Jaycen Joshua & David Pizzimenti, inžinieri; Chris Athens, masteringový inžinier (Ella Mai)
Run Home Slow, Paul Butler & Sam Teskey, inžinieri; Joe Carra, masteringový inžinier (The Teskey Brothers)
Scenéria, Tom Elmhirst, Ben Kane & Jeremy Most, inžinieri; Bob Ludwig, masteringový inžinier (Emily King)
Keď všetci zaspíme, kam ideme?, Rob Kinelski & Finneas O’Connell, inžinieri; John Greenham, masteringový inžinier (Billie Eilish) - VÍŤAZ

Producent roka, neklasický
Jack Antonoff
Dan Auerbach
John Hill
Finneas - VÍŤAZ
Ricky Reed

Najlepšia remixovaná nahrávka
'I Rise (Tracy Young's Pride Intro Radio Remix),' Tracy Young, remixér (Madonna) - VÍŤAZ
'Mother's Daughter (WukiI Remix),' Wuki, remixér (Miley Cyrus)
“The One (High Contrast Remix),” Lincoln Barrett, remixér (Jorja Smith)
'Swim (Ford. Remix),' Luc Bradford, remixér (Mild Minds)
“Work It (Soulwax Remix),” David Gerard C Dewaele a Stephen Antoine C Dewaele, remixéri (Marie Davidson)

Najlepší pohlcujúci zvukový album
Chain Tripping, Luke Argilla, pohlcujúci zvukový inžinier; Jurgen Scharpf, pohlcujúci inžinier audio masteringu; Jona Bechtolt, Claire L. Evans a Rob Kieswetter, pohlcujúci producenti zvuku (Yacht)
Kverndokk: Smyphonic Dances, Jim Anderson, pohlcujúci zvukový inžinier; Robert C. Ludwig, pohlcujúci inžinier audio masteringu; Ulrike Schwarz, pohlcujúca audio producentka (Ken-David Masur & Stavanger Symphony Orchestra)
Lux, Morten Lindberg, pohlcujúci zvukový inžinier; Morten Lindberg, pohlcujúci inžinier audio masteringu; Morten Lindberg, pohlcujúci audio producent (Anita Brevik, Trondheimsolistene & Nidarosdomens Jentekor) - VÍŤAZ
Orchestrálny organ, Keith O. Johnson, pohlcujúci zvukový inžinier; Keith O. Johnson, pohlcujúci inžinier audio masteringu; Marina A. Ledin & Victor Ledin, pohlcujúci audio producenti (Jan Kraybill)
Spasiteľ, Bob Clearmountain, pohlcujúci zvukový inžinier; Bob Ludwig, pohlcujúci inžinier audio masteringu; Michael Marquart a Dave Way, pohlcujúci producenti zvuku (A Bad Think)

Najlepší album klasickej hudby
Aequa – Anna Throvaldsdottir, Daniel Shores, inžinier; Daniel Shores, masteringový inžinier (International Contemporary Ensemble)
Bruckner: Symfónia č. 9, Mark Donahue, inžinier; Mark Donahue, masteringový inžinier (Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra)
Rachmaninoff – Hermitage Piano Trio, Keith O. Johnson & Sean Royce Martin, inžinieri; Keith O. Johnson, masteringový inžinier (Hermitage Piano Trio)
Riley: Sun Rings, Leslie Ann Jones, inžinierka; Robert C. Ludwig, masteringový inžinier (Kronos Quartet) - VÍŤAZ
Wolfe: Fire In My Mouth, Bob Hanlon & Lawrence Rock, inžinieri; Ian Good & Lawrence Rock, masteringoví inžinieri (Jaap Van Zweden, Francisco J. Núñez, Donald Nally, The Crossing, Young People’s Chorus Of NY City & New York Philharmonic)

Producent roka, klasika
Blanton Alspaugh - VÍŤAZ
James Ginsburg
Marina A. Ledin, Victor Ledin
Morten Lindberg
Dirk Sobotka

Najlepší orchestrálny výkon
Brucker, Symfónia č. 9, Manfred Honeck, dirigent (Pittsburgh Symphony Orchestra)
Copland: Billy the Kid; Grohg, Leonard Slatkin, dirigent (Detroit Symphony Orchestra)
Norman: Sustain, Gustavo Dudamel, dirigent (Los Angeles Philharmonic) - VÍŤAZ
Transatlantic, Louis Langrée, dirigent (Cincinnati Symphony Orchestra)
Weiberg: Symfónie č. 2 a 21, Mirga Gražinytė-Tyla, dirigent (Symfonický orchester mesta Birmingham & Kremerata Baltica)

Najlepšia operná nahrávka
Benjamin: Lessons in Love & Violence, George Benjamin, dirigent; Stéphane Degout, Barbara Hannigan, Peter Hoare & Gyula Orendt; James Whitbourn, producent (orchester Kráľovskej opery)
Berg: Wozzeck, Marc Albrecht, dirigent; Christopher Maltman a Eva-Maria Westbroek; François Roussillon, producent (Netherlands Philharmonic Orchestra; Chorus of Dutch National Opera)
Charpentier: Les Arts Florissants; Les Plaisirs De Versailles, Paul O’Dette & Stephen Stubbs, dirigenti; Jesse Blumberg, Teresa Wakim & Virginia Warnken; Renate Wolter-Seevers, producentka (Boston Early Music Festival Chamber Ensemble; Boston Early Music Festival Vocal Ensemble)
Picker: Fantastický pán Fox, Gil Rose, dirigent; John Brancy, Andrew Craig Brown, Gabriel Preisser, Krista River & Edwin Vega; Gil Rose, producent (Boston Modern Orchestra Project; Boston Children's Chorus) - VÍŤAZ
Wagner: Lohengrin, Christian Thielemann, dirigent; Piotr Beczala, Anja

Najlepší zborový výkon
Boyle: Voyages, Donald Nally, dirigent (The Crossing)
Durufle: Complete Chroral Works, Robert Simpson, dirigent (Ken Cowan; Houston Chamber Choir) - VÍŤAZ
The Hope of Loving, Craig Hella Johnson, dirigent (Conspirare)
Sander: Božská liturgia sv. Jána Zlatoústeho, Peter Jermihov, dirigent (Evan Bravos, Vadim Gan, Kevin Keys, Glenn Miller & Daniel Shirley; PaTRAM Institute Singers)
Smith, K.: The Arc in the Sky, Donald Nally, dirigent (The Crossing)

Najlepší výkon komornej hudby/malého súboru
Cerrone, The Pieces That Fall to Earth, Christopher Rountree a Wild Up
Freedom & Faith, PUBLIKvartet
Perpetulum, bicie nástroje tretieho pobrežia
Rachmaninoff – Hermitage Piano Trio, Hermitage Piano Trio
Shaw Orange, útočné kvarteto - VÍŤAZ

Najlepšie klasické inštrumentálne sólo
'Berlínsky recitál,' Yuja Wang
'Higdon: Harfový koncert,' Yolanda Kondonassis; Ward Stare, dirigent (The Rochester Philharmonic Orchestra)
„Marsalis: Husľový koncert; Fiddle Dance Suite, “Nicola Benedetti; Cristian Macelaru, dirigent (Philadelphia Orchestra) - VÍŤAZ
'Orchestrálny organ,' Jan Craigbill
'Torke: Sky, Koncert pre husle,' Tessa Lark; David Alan Miller, dirigent (Albany Symphony)

Najlepší klasický sólový vokálny album
The Edge of Silence – Works for Voice od Gyorgy Kurtaga, Susan Narucki (Donald Berman, Curtis Macomber, Kathryn Schulmeister & Nicholas Tolle)
Himmelsmusik, Philippe Jaroussky & Céline Scheen; Christina Pluhar, dirigentka; L'Arpeggiata, súbor (Jesús Rodil & Dingle Yandell)
Schumann: Liederkreis op. 24, Kerner-Lieder op. 35, Matthias Goerne; Leif Ove Andsnes, korepetítor
Songplay, Joyce DiDonato; Chuck Israels, Jimmy Madison, Charlie Porter & Craig Terry, sprievodcovia (Steve Barnett & Lautaro Greco) - VÍŤAZ
A Te, O Cara, Stephen Costello; Constantine Orbelian, dirigent (Kaunas City Symphony Orchestra)

Najlepšie klasické kompendium
American Originals 1918, John Morris Russell, dirigent; Elaine Martone, producentka
Leshnoff: Symfónia č. 4 „Heichalos“; Gitarový koncert; Starburst, Giancarlo Guerrero, dirigent; Tim Handley, producent
Meltzer: Songs and Structures, Paul Appleby & Natalia Katyukova; Silas Brown & Harold Meltzer, producenti
Poézia miest, Nadia Shpachenko; Marina A. Ledin & Victor Ledin, producenti
Saariaho: Skutočný oheň; trans; Ciel D’Hiver, Hannu Lintu, dirigent; Laura Heikinheimo, producentka - VÍŤAZ

Najlepšia klasická skladba
Berme: Migration Series For Jazz Ensemble & Orchestra, Derek Bermel, skladateľ (Derek Bermel, Ted Nash, David Alan Miller, Juilliard Jazz Orchestra & Albany Symphony Orchestra)
Higdon: Harp Concerto, Jennifer Higdon, skladateľka (Yolanda Kondonassis, Ward Stare & The Rochester Philharmonic Orchestra) - VÍŤAZ
Marsalis: Husľový koncert D dur, Wynton Marsalis, skladateľ (Nicola Benedetti, Cristian Măcelaru & Philadelphia Orchestra)
Norman: Sustain, Andrew Norman, skladateľ (Gustavo Dudamel a Los Angeles Philharmonic)
Shaw: Orange, Caroline Shaw, skladateľka (Attacca Quartet)
Wolfe: Fire in My Mouth, Julia Wolfe, skladateľka (Jaap Van Zweden, Francisco J.Núñez, Donald Nally, The Crossing, Young People’s Chorus Of NY City & New York Philharmonic)

Najlepšie hudobné video
'Musíme to skúsiť,' The Chemical Brothers
'Táto krajina,' Gary Clark Jr.
'Celofán,' vetvičky FKA
'Old Town Road (oficiálny film),' Lil Nas X a Billy Ray Cyrus - VÍŤAZ
'Som rada, že je preč,' Tove Lo

Najlepší hudobný film
Návrat domov - VÍŤAZ
Zapamätaj si moje meno
Zrodenie Coolu
shangri-la
Duša