Gayle King sa „obáva“ o bezpečnosť svojho syna: „Vitajte v Amerike ako čierna“ (Video)

 Gayle King Is'Worried' for Her Son's Safety: 'Welcome to Being Black in America' (Video)

Gayle King sa otvára o svojich obavách ako matky uprostred globálnych protestov proti systémovému rasizmu a policajnej brutalite.

65-ročný novinár vysielania sa pridal Rozhovor spoluhostiteľmi vo štvrtok (4. júna), aby diskutovali o jej spravodajstve George Floyd vraždu, o ktorej plakala vo vysielaní pri nahlasovaní.

FOTKY: Pozrite si najnovšie fotky Gayle King„Vyvoláva to spomienky na ten deň, pretože vtedy sme ani nepoznali jeho meno. Nemohli sme mu dať ani dôstojnosť jeho mena. Bol to len černoch pod autom. Všetko, čo sme videli, bolo koleno na tomto krku a to bolo dosť ťažké vidieť,“ vysvetlila.

'Začínam premýšľať o všetkých možných veciach o tom videu. To je to, čo ma robí tak emotívnym, že jeho posledné slová boli „Mami“, „Mama.“ To je to, čo ma dostáva... ide o prvotný inštinkt, ktorý všetci máme, pretože tvoja matka je tvoja najväčšia ochrankyňa a jeho matka zomrela dva roky. pred. To sme vtedy nevedeli. Keď som sa dostal do emócií, nevedel som to. Ale to už vieme.'

Pokračovala v úvahách o svojom vlastnom synovi, Will .

„Môj syn má 33 rokov a bojím sa o neho, keď hovorím: Will Prosím, nevenčme Scotta [jeho psa], prosím, neberte ho na dlhé prechádzky, všetko je také nestále. Žije v oblasti Santa Monica, neďaleko, takže počuje policajné vrtuľníky a počuje zvuky mesta. A Santa Monica, ako viete, je veľmi bohaté mesto... ale bojím sa, že bude venčiť svojho smiešneho psa... obávam sa, že je černoch, bodka.'

„Veľmi sa obávam o jeho bezpečnosť. Vitajte v čiernej farbe v Amerike. Nie je to novinka,“ dodala.

Tu sú zdroje, ktoré pomôžu podporiť vec Black Lives Matter.

Sledujte, ako vysvetľuje…