Darček Reese Witherspoon Draper James pre učiteľov mal milión žiadostí o 250 šiat

 Reese Witherspoon's Draper James Giveaway for Teachers Had a Million Applications for 250 Dresses

Reese Witherspoon módna značka Draper James pred dvoma týždňami spustila rozdávaciu akciu na darovanie bezplatných šiat učiteľom. Reakcia však spoločnosť prevalcovala.

„Vážení učitelia: Chceme sa vám poďakovať. Počas karantény vidíme, že pracujete tvrdšie ako kedykoľvek predtým na vzdelávaní našich detí. Aby sme ukázali našu vďačnosť, Draper James by chceli dať učiteľom šaty zadarmo,“ spoločnosť oznámil dňa 2. apríla.

Draper James bola určená len na rozdanie 250 šiat, ale darčeková akcia získala celoštátne pokrytie a do termínu bolo doručených „takmer jeden milión žiadostí“, The New York Times .'Mali sme pocit, že sme postupovali príliš rýchlo a nepredvídali sme objem odozvy,' Draper James exec Marissa Cooleyová povedal outletu. „Boli sme naozaj ohromení. Bol to oveľa väčší objem, ako spoločnosť kedy videla. Očakávali sme jednociferné tisíce.'

Značka sa rozhodla poslať e-mail všetkým, ktorí sa zapojili do rozdávania, aby ich informovala, že ide o tombolu a nie hromadné rozdávanie. Tým, ktorí sa prihlásili, bol zaslaný zľavový kód, ale značka bola za to kritizovaná, pretože to mnohí považovali za marketingový trik.

Na koniec, Draper James daroval charite, ktorá podporuje učiteľov.