Colin Kaepernick stojí s demonštrantmi v Minneapolise po smrti Georga Floyda

 Colin Kaepernick stojí s demonštrantmi v Minneapolise za Georgeom Floydom's Death

Colin Kaepernick prejavuje svoju podporu pre Na čiernych životoch záleží nasledujú demonštranti v Minneapolise tragickej smrti z George Floyd v meste Minnesota, ktorý tento týždeň vyvolal na internete pobúrenie.

Bývalý futbalista San Francisca 49ers sledoval sociálne siete a sledoval, čo sa deje.

„Keď zdvorilosť vedie k smrti, vzbura je jedinou logickou reakciou,“ napísal. „Krik po mieri bude pršať, a keď sa tak stane, pristanú ako hluché uši, pretože vaše násilie prinieslo tento odpor. Máme právo brániť sa! Odpočívaj v moci George Floyd.'Neskôr v inom tweete, Colin odhalil, že vytvorenie iniciatívy na právnu obranu pre demonštrantov v Minneapolise, ktorú financovala organizácia Know Your Rights Camp, ktorú založil.

'V boji za oslobodenie je vždy odveta,' Colin zdieľané. „Musíme chrániť našich bojovníkov za slobodu. Spustili sme iniciatívu právnej ochrany, aby sme poskytli právne zastúpenie bojovníkom za slobodu v Minneapolise, za ktoré zaplatil @yourrightscamp.“

Colin sa dostal na titulky v roku 2016 potom odmietnutie stáť počas štátnej hymny na protest proti policajnej brutalite a rasovej nespravodlivosti v Spojených štátoch. Medzi futbalovými fanúšikmi v krajine to vyvolalo pobúrenie a odštartovalo aj hnutie #TakeAKnee.

Pozrite si oboje Colin tweety nižšie: