Carine Roitfeld sa ospravedlňuje za svoj príspevok s modelkou Anok Yai

 Carine Roitfeld sa ospravedlňuje za svoj príspevok s modelkou Anok Yai

Carine Roitfeld sa ospravedlňuje.

Šesťdesiatpäťročný bývalý šéfredaktor časopisu Vogue Paris sa v stredu (3. júna) ospravedlnila po tom, čo dostala odpor za jej príspevok s modelkou Anok Yai , ktorý bol odsúdený ako „hluchý“ a „urážlivý“.

FOTKY: Pozrite si najnovšie fotky Carine Roitfeld„Chýbaš mi,“ napísala k príspevku ich dvoch spolu a neskôr v komentári dodala: „ Anok nie je černoška, ​​je to moja kamarátka.' Tento príspevok bol neskôr odstránený, ale nie skôr, ako sa stal virálnym na sociálnych sieťach.

„Rád by som sa úprimne ospravedlnil za moje predchádzajúce komentáre, ktoré boli zverejnené na sociálnych sieťach. Mojím zámerom bolo vyjadriť lásku a podporu môjmu drahému priateľovi, Anok Yai – aby som neohlušil moje posolstvo. Uvedomujem si, že som spôsobila ďalšiu bolesť a zranenie samotnej komunite, ktorú som chcela podporiť,“ napísala vo svojom ospravedlnení.

„Učím sa z tejto skúsenosti a budem naďalej využívať svoju platformu a hlas na vytváranie príležitostí na zmenu. Anok si krásna, silná a talentovaná Čierna žena a ja som nemyslel absolútne nič zlé. Chcel som len poslať správu o podpore tebe a tvojej rodine.'

'Sľubujem, že budem naďalej zameriavať svoje úsilie a postaviť sa tejto nespravodlivosti, aby som podporil a ďalej vytvoril príležitosti, ktoré posilnia černošskú komunitu a jej hlasy v boji proti systémovému rasizmu.'

Tu sú zdroje na vzdelávanie a podporu veci Black Lives Matter.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Carine Roitfeld (@carineroitfeld) na